Czytnik kart RFID w domofonie

Obsługa czytników kart zbliżeniowych RFID w systemach

domofonowych.

 

    Domowony czy wideofony w zabudowie wielorodzinnej jak i jednorodzinnej (domy, bloki, itp) są obecnie standardem.  Często w systemach tych wykorzystywane są karty zbliżeniowe RFID do otwierania furki, drzwi garażu itp. Gdy domofon zamontowany jest w domu jednorodzinnym konserwacja i naprawa związana z czytnikami jest w zasadzie bezproblemowa. Jednak w zabudowie wielorodzinnej powstaje szereg problemów.

 

Przykład 1.
W systemie jest wielu użytkowników i rozdane jest wiele kart. Usterka czytnika i konieczność jego wymiany wiąże się z koniecznością zebrania wszystkich kart od lokatorów wgrania na nowo do czytnika i rozdania z powrotem

Przykład 2.
Jeden lokator potrzebuje dodatkowy brelok. Obsługa musi jechać i wgrać go do czytnika. Oczywiście problem można rozwiązanć na wiele sposobów (np wgane zapasowe breloki w magazynie firmy) lecz generuje to koszta i zabiera czas. Klonowanie karty tez nie zawsze jest możliwe gdyz użytkownik nie zawsze ją posiada.

Aby rozwiązać ten jak i innne problemy opracowaliśmy kilka programów ułatwiających konserwacje i obsługę czytników kart w analogowych systemach domofonowych znanego polskiego producenta. Oprogramowanie wymaga jednak dodatkowego programatora do odczytu pamięci:

Programator został zaprojektowany w ten sposób że umożliwia połączenie poprzez USB i Bluetooth. Dzięki czemu moze współpracować z oprogramowaniem dla systemu Windows(Złącze USB) jak i Android (Bluetooth).

Zasilanie programatora może odbywac się ze złącza USB jak i z dowolnego zewnętrznego zasilacza o napięciu 8-16V DC.  Możliwe jest także zasilenie go z kasety domofonu.

Uwaga!!!

Przy programowaniu należy odłączyć zasilanie z czytnika kart (odłączamy + z płytki kasety domofonowej)  bądź programujemy odłączoną elektronikę czytnika jak na zdjęciu.

Jak już wspomniano oprogramowanie o tej samej nazwie ELFRO EEPROM READER napisane zostało pod system Windows i Android.

 

Dodatkowo powstał program do zarządzania brelokami w biurze na podstawie odczytanych danych z eepromów i nie tylko : ......... Opis wkrótce......

 

 

 

 

 

Script logo