Wideofony

Domofony i wideofony możemy podzielić na dwie kategorie: 
 
Systemy analogowe - mogą być stosowane przy małych i średnich instalacjach, zarówno w wersji domofonowej, jak i wideodomofonowej. Ich zaletą jest niska cena, prosty montaż i uruchomienie. Mnogość wersji paneli wejściowych oraz unifonów pozwala na dobór urządzeń wg oczekiwań klienta. 
 
Systemy cyfrowe - mogą być stosowane przy małych i dużych instalacjach domofonowych i wideodomofonowych, jedno i wielo poziomowych (wejścia główne i dodatkowe). Ich zaletą jest bardzo prosty montaż, stała liczba żył w magistrali sygnałowej (niezależna od ilości użytkowników) oraz małe wymiary cyfrowych paneli wejściowych. Systemy cyfrowe posiadają również dodatkowe funkcje takie jak: zamek kodowy, elektroniczny spis nazwisk, łączność interkomowa z centralą portierską, a także sterowanie innymi urządzeniami np. zapalenie światła na klatce schodowej, przywołanie windy itp. 
 
Systemy wideodomofonowe - stanowią udoskonaloną wersją systemów domofonowych. Kamera umieszczona w panelu zewnętrznym oraz ulokowany w domu monitor pozwalają na wizualną identyfikację odwiedzającej nas osoby jeszcze przed ewentualną rozmową lub otwarciem drzwi. Systemy wideodomofonowe mają szerokie zastosowanie zarówno w dużych budynkach mieszkalnych, jak i w domach jednorodzinnych.

 

Script logo