Alarmy

Alarmy - SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU 

Systemy sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) to popularnie zwane systemy alarmowe. Ich podstawowym zadaniem jest wykrycie oraz poinformowanie o próbie kradzieży, włamania czy napadu - dzięki ochronie zarówno wnętrza obiektu, jak też obszaru zewnętrznego. 

Serce systemu stanowi centrala alarmowa - dzisiaj najczęściej integrująca w sobie systemy monitoringu telefonicznego czy powiadamiania. Od jej funkcjonalności zależeć będą możliwości systemu, zarówno te obecne, jak i przyszłe - mając na względzie przyszłą rozbudowę systemu. Wybór centrali będzie miał także wpływ na komfort użytkowania i niezawodność całego systemu, jak również estetykę eksponowanych elementów instalacji. 

"Oczy" i "uszy" systemu alarmowego to czujki alarmowe. Ich funkcja polega na wykryciu próby wtargnięcia bądź obecności intruza na chronionym obszarze. Aby zapewnić możliwie najlepszą ochronę w danym przypadku, istnieje cała gama czujek wykorzystujących różne zjawiska fizyczne. Najbardziej popularne są pasywne czujki podczerwieni, tzw. PIR. Aby zapewnić jeszcze lepsze parametry, tego typu czujki bywają uzupełniane o dodatkowe moduły detekcji mikrofal czy ultradźwięków - są to tzw. czujki dualne. System alarmowy można ponadto uzupełnić o czujniki dymu i gazu zapewniając kompleksowo bezpieczeństwo użytkownikom.

Aby system alarmowy mógł być skuteczny, konieczna jest możliwość przekazania informacji o zdarzeniu alarmowym. Do tego wykorzystywane mogą być sygnalizatory zewnętrzne i wewnętrzne, zarówno sygnalizujące akustycznie, jak i optycznie.

Bardzo istotna jest także funkcja niezwłocznego przekazania informacji o włamaniu do odpowiednich służb czuwających nad bezpieczeństwem mienia (tzw. stacje monitoringu w firmach zajmujących się ochroną) oraz bezpośrednio do osoby zainteresowanej, w postaci komunikatu słownego. W celu zwiększenia bezpieczeństwa takiego rozwiązania, wykorzystującego standardowo linię telefoniczną, zastosować można wyspecjalizowane moduły GSM, które zniweczą próby wcześniejszego sabotażu linii telefonicznej, oraz pełnią nieocenioną rolę w miejscach pozbawionych telefonu stacjonarnego. 

W ofercie naszej znajdą państwo urządzenia wielu markowych firm takich jak : SATEL, SIEMENS, PARADOX, BOSH, OPTEX, TEXECOM, DSC, VISONIC i wiele innych. 

Firma nasza wykonuje także montaż kompletnych systemów alarmowych. Na naszym lokalnym rynku jesteśmy firmą z największym bo ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Posiadamy oczywiście wszelkie uprawnienia do projektowania i montażu instalacji alarmowych

Script logo