Sieci Lan

Sieci komputerowe LAN 

Sieci LAN - Local Area Network - są to sieci o zasięgu lokalnym. Są to sieci komputerowe w naszych domach, biurach i budynkach. Buduje się je z biernych i aktywnych elementów sieciowych. Składają się ze stacji sieciowych (komputerów, serwerów, zwanych ogólnie hostami) połączonych okablowaniem strukturalnym z wykorzystaniem aktywnych urządzeń sieciowych. Biernymi elementami sieciowymi są komponenty systemów okablowania strukturalnego, np. kabel ethernetowy, kabel światłowodowy, krosownica, gniazdka komputerowe RJ-45, patch panel. 
Sieci mogą być zbudowane w technologii miedzianej, światłowodowej lub bezprzewodowej. Oczywiście te technologie można łączyć dzięki czemu możemy uzyskać większy zasięg sieci, czy uzuskać wysokie transfery.
Na dzien dzisiejszy najpopularniejsze jest okalowanie miedziane. Jest tanie i zapewnia dużą przepustowość sieci. Niestety nie da się go zastosować na większe odległości (jeden odcinek kabla nie powinien przekraczać 100m) W takich przypadkach rozwiązaniem są światłowody lub systemy bezprzewodowe. Aby uzyskać dużą przepływność sieci oczywiście zastosujemy światłowód. Niestety nie zawsze jednak jest możliwość ułożenia takiego przewodu. W tych miejscach możemy zamontować łącza radiowe WiFi.

Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla sieci komputerowych. Zajmujemy się projektowaniem, wykonaniem oraz pomiarami i certyfikacją sieci. Na życzenie klienta do wykonanych instalacji oferujemy systemową nawet 30 letnią gwarancję producenta.

 

Script logo